Berita UtamaUtama

Senarai Calon BN Perak

Berikut senarai penuh calon Barisan Nasional (BN) Perak yang diumumkan Pengerusi BN Negeri, Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir pada Sidang Media Khas Pengumuman Calon BN Perak di Dewan Serbaguna Kediaman Rasmi Menteri Besar Perak, Ipoh, sebentar tadi.

P054 GERIK:
Datuk Hasbullah Osman (UMNO)
N01 Pengkalan Hulu
Datuk Aznel Ibrahim (UMNO)

N02 Temengor
Salbiah Mohamed (UMNO)

P055 LENGGONG
Datuk Shamsul Anuar Nasarah (UMNO)

N03 Kenering
Datuk Tarmizi Idris (UMNO)

N04 Kota Tampan
Datuk Saarani Mohamad (UMNO)

P056 LARUT
Datuk Seri Hamzah Zainudin (UMNO)

N05 Selama
Datuk Faizul Arby Mohd Shohor (UMNO)

N06 Kubu Gajah
Saliza Ahmad (UMNO)

N07 Batu Kurau
Datuk Muhammad Amin Zakaria (UMNO)

P057 PARIT BUNTAR
Datuk Seri Abdul Puhat Mat Nayan (UMNO)

N08 Titi Serong
Norsalewati Mat Norwani (UMNO)

N09 Kuala Kurau|
Shahrul Nizam Razali (UMNO)

P058 BAGAN SERAI
Datuk Dr Noor Azmi Ghazali (UMNO)

N10 Alor Pongsu
Datuk Sham Mat Sahat (UMNO)
N11 Gunong Semanggol

Zaini Cha (UMNO)
N12 Selinsing
Mohamad Noor Dawoo (UMNO)

P059 BUKIT GANTANG
Datuk Syed Abu Hussin Hafiz Syed abdul Fasal (UMNO)

N13 Kuala Sepetang
Mohd Kamaruddin Abu Bakar (UMNO)

N14 Changkat Jering
Ahmad Saidi Mohamad Daud (UMNO)

N15 Trong
Jamilah Zakaria (UMNO)

P060 TAIPING
Tan Keng Liang (Gerakan)
N16 Kamunting
Datuk Mohammad Zahir Abdul Khalid (UMNO)

N17 Pokok Assam
Lee Li Kuan (MCA)

N18 Aulong
Soo Kay Ping (Gerakan)

P061 PADANG RENGAS
Datuk Seri Mohamed Nazri Abdul Aziz (UMNO)

N19 Chenderoh
Datuk Zainun Mat Nor (UMNO)

N20 Lubok Merbau
Datuk Jurij Jalaluddin (UMNO)

P062 SUNGAI SIPUT
Datuk Seri SK Devamany (MIC)

N21 Lintang
Datuk Zolkafly Harun (UMNO)

N22 Jalong
Datuk Tan Lian Hoe (Gerakan)

P063 TAMBUN
Datuk Seri Ahmad Husni Hanadzlah (UMNO)

N23 Manjoi
Mohamad Ziad Mohamed Zainal Abidin (UMNO)

N24 Hulu Kinta
Datuk Aminuddin Md Hanafiah (UMNO)

P064 IPOH TIMUR
Kathleen Wong Mei Yin (MCA)

N25 Canning
Liew Kar Tuan (Gerakan)

N26 Tebing Tinggi
Tony Khoo Boon Chuan (MCA)

N27 Pasir Pinji
Ng Kai Cheong (MCA)

P065 IPOH BARAT
Dr Cheng Wei Yee (MCA)

N28 Bercham
Low Guo Nan (MCA)

N29 Kepayang
Chang Kok Aun (MCA)

N30 Buntong
T Thangarani (MIC)

P066 BATU GAJAH
Leong Chee Wai (MCA)

N31 Jelapang
K Thankaraj (MIC)

N32 Menglembu
Wong Kam Seng (MCA)

N33 Tronoh
Yuen Chan How (MCA)

P067 KUALA KANGSAR
Datin Mastura Mohd Yazid (UMNO)

N34 Bukit Chandan
Maslin Sham Razman (UMNO)

N35 Manong
Zuraimi Razali (UMNO)

P068 BERUAS
Phang Chok King (Gerakan)

N36 Pengkalan Baharu
Datuk Abd Manap Hashim (UMNO)

N37 Pantai Remis
Ho Kean wei (MCA)

N38 Astaka
Teng Meek Soong(MCA)

P069 PARIT
Datuk Mohd Nizar Zakaria (UMNO)

N39 Belanja
Khairuddin Abu Hannah (UMNO)

N40 Bota
Khairul Shahril Mohamed (UMNO)

P070 KAMPAR
Datuk Lee Chee Leong (MCA)

N41 Malim Nawar
Chang Gwo Chyang (MCA)

N42 Keranji
Daniel Wa Wai How (MCA)

N43 Tualang Sekah
Datuk Nolee Ashilin Mohammed Radzi (UMNO)

P071 GOPENG
Datuk Heng Seai Kie (MCA)

N44 Sungai Rapat
Datuk Hamzah Kassim (UMNO)

N45 Simpang Pulai
Liew Yee Lin (MCA)

N46 Teja
Chang Chun Cheun (MCA)

P072 TAPAH
Datuk M Saravanan (MIC)

N47 Chenderiang
Choong Sin Heng (MCA)

N48 Ayer Kuning
Datuk Samsudin Abu Hassan (UMNO)

P073 PASIR SALAK
Datuk Seri Tajuddin Abdul Rahman (UMNO)

N49 Sungai Manik
Datuk Zainol Fadzi Paharuddin (UMNO)

N50 Kampung Gajah
Datuk Dr Wan Norashikin Wan Nordin (UMNO)

P074 Lumut
Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (UMNO)

N51 Pasir Panjang
Datuk Roshidi Ibrahim (UMNO)

N52 Pangkor
Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (UMNO)

P075 BAGAN DATUK
Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (UMNO)

N53 Rungkup
Datuk Shahrul Zaman Yahya (UMNO)

N54 Hutan Melintang
Datuk Khairudin Tarmizi (UMNO)

P076 TELUK INTAN
Datuk Seri Mah Siew Keong (Gerakan)

N55 Pasir Bedamar
Kong Sun Chin (MCA)

N56 Changkat Jong
Datuk Mohd Azhar Jamaludin (UMNO)

P077 TANJUNG MALIM
Datuk Dr Mah Hang Soon (MCA)

N57 Sungkai
Datuk V Elango (MIC)

N58 Slim
Datuk Mohd Khusairi Abd Talib (UMNO)

N59 Behrang
Datuk Rusnah Kassim (UMNO)

Papar selanjutnya

Leave a Reply

Artikel berkaitan

Back to top button
Close